Fiestas de verano en Ourense

Comienzan en Ourense 10 días de fiesta con actividades, animación en las calles, teatro, deportes…

20 de junio

  • 20 horas | Concerto da Banda de Música Municipal de Ourense | Praza de San Martiño
  • 21 horas | Ximnasio 2000 e amigos. Con motivo do 40 aniversario preséntase un espectáculo integrado por danza, ximnasia e música | Praza Maior
  • 23 horas | XVII OURENSE DANCE: 2 horas de música DJ | Xardín do Posío
  • Festival DERRAME ROCK 2014 | Expourense

21 de junio

  • 20 horas |Pregón e concerto de Voces Búlgaras | Praza Maior
  • 21 horas | Certame de Ruada | Teatro Principal
  • Festival DERRAME ROCK 2014  | Expourense

22 de junio

  • 11 horas | FEIRA CULTURAL: O río da vida. Un paseo cultural polo Paseo: obradoiros de cómic e pintura, xincana, Ulo Swing, concerto de Menage&Manouche, Zona Chill-Out | Paseo e Xardíns do Padre Feijoo
  • 12 horas | O Sabichón e os Bolechas | Auditorio Municipal de Ourense
  • 19 horas | Baile coa orquestra Tekila | Rúa do Progreso na Alameda
  • 20 horas | Concerto da Banda de Música Municipal de Ourense | Parque das Mercedes
  • 20 horas | Concerto da agrupación Amizade da Coruña | Praza Maior
  • 21 horas | Concerto de Antonio Muñoz (guitarra) con David Contreras “El Cardueli” (cante) | Explanada tras Catedral
  • 22 horas | Concerto de Etiqueta Negra | Praza de San Martiño
  • 22.30 horas | Concerto cos grupos Bestlife e Trampoline | Xardín do Posío

23 de junio

  • De 11 a 14 horas | XOGOS E INSTALACIÓNS: La cocinita sabrosa de Les Festijeux | Alameda de Bispo Cesáreo
  • 11.30 e 20 horas | TEATRO DE RÚA: Vaivén Circo presenta o espectáculo Do not disturb. No molestar | Rúa do Paseo
  • 12.30 e 19 horas | BALLET Ipeterix Iptreidex do Ballet Contemporáneo do Norte (Portugal) | Alameda de Bispo Cesáreo
  • De 17 a 20 horas | XOGOS E INSTALACIÓNS: La cocinita sabrosa de Les Festijeux | Alameda de Bispo Cesáreo
  • 21 horas | Concerto con Cárdova | Explanada tras Catedral
  • Concerto de Emilio Rúa, Coral do Liceo e Coanhadeira | Praza Maior

24 de junio

  • De 11 a 14 horas | XOGOS E INSTALACIÓNS: La cocinita sabrosa de Les Festijeux | Alameda de Bispo Cesáreo
  • 11.30 e 17.30 horas | TÍTERES. BONECOS DO ATLÁNTICO | Alameda de Bispo Cesáreo
  • 11.30 e 20 horas | TEATRO DE RÚA: Habitus Mundi | Rúa do Paseo
  • 12.30 e 19 horas | TÍTERES. BONECOS DO ATLÁNTICO | Xardíns do Padre Feijoo
  • De 17 a 20 horas | XOGOS E INSTALACIÓNS: La cocinita sabrosa de Les Festijeux | Alameda de Bispo Cesáreo
  • 20 horas | III Festival Internacional da canción Popular IGF caravan 2014 | Praza Maior
  • 21 horas | Concerto con Walter Silver Trio | Explanada tras Catedral
  • 20.30 horas | Roteiro Fotográfico AVO. Comezo no Cárcere Vello, Baños de Outeiro, Lavadoiro da Praza de Abastos e remate nas Burgas
  • 22 horas | Concerto de Cristina Pato | Xardín do Posío

25 de junio

  • De 11 a 14 horas | XOGOS E INSTALACIÓNS: Los Títeres de Galiot Teatre | Alameda de Bispo Cesáreo
  • 11.30 e 17.30 horas | TÍTERES. BONECOS DO ATLÁNTICO | Alameda de Bispo Cesáreo
  • 11.30 e 20 horas | TEATRO DE RÚA: Typical | Rúa do Paseo
  • 12.30 e 19 horas | TÍTERES. BONECOS DO ATLÁNTICO | Xardíns do Padre Feijoo
  • De 17 a 20 horas | XOGOS E INSTALACIÓNS: Los Títeres de Galiot Teatre | Alameda de Bispo Cesáreo
  • 20.30 horas | Concerto da Banda de Música Municipal de Ourense
  • 21 horas | Concerto con Lulavai | Praza do Ferro
  • 22 horas | Concerto de Gallaecia Big Band co espectáculo Gallaecia All Stars | Praza Maior

26 de junio

  • FEIRA MEDIEVAL GALEGO-PORTUGUESA | Centro histórico da cidade
  • De 11 a 14 horas | XOGOS E INSTALACIÓNS: Los Títeres de Galiot Teatre | Alameda de Bispo Cesáreo
  • 11.30 e 17.30 horas | TÍTERES. BONECOS DO ATLÁNTICO | Alameda de Bispo Cesáreo
  • De 11.30 a 13.30 horas | INSTALACIÓN MICROTEATRO. Caravana La Señorita Lupierre de Miguelillo | Paseo – Banco de España
  • 12.30 horas | TÍTERES. BONECOS DO ATLÁNTICOXardíns do Padre Feijoo
  • De 17 a 20 horas | XOGOS E INSTALACIÓNS: Los Títeres de Galiot Teatre | Alameda de Bispo Cesáreo
  • De 17 a 21 horas | INSTALACIÓN MICROTEATRO. Caravana La Señorita Lupierre de Miguelillo | Paseo – Banco de España
  • 21 horas | Concerto con The Dixie Boys |  Praza do Ferro
  • 21.30 horas | II Estilo Libre bailando para Ourense | Xardín do Posío
  • 22 horas | Concerto cos grupos Sonoro Maxín, Melech Mechaya e Txarango | Praza Maior

27 de junio

  • FEIRA MEDIEVAL GALEGO-PORTUGUESA | Centro histórico da cidade
  • 11.30 horas | TÍTERES. BONECOS DO ATLÁNTICO | Alameda de Bispo Cesáreo
  • De 11.30 a 13.30 horas | INSTALACIÓN MICROTEATRO. Caravana La Señorita Lupierre de Miguelillo | Paseo – Banco de España
  • 11.30 e 20.30 horas | TEATRO DE RÚA. Trécola Teatro presentan o espectáculo Cling | Rúa do Paseo
  • 12.30 e 20 horas | TÍTERES. BONECOS DO ATLÁNTICO | Xardíns do Padre Feijoo
  • De 17 a 21 horas | INSTALACIÓN MICROTEATRO. Caravana La Señorita Lupierre de Miguelillo | Paseo – Banco de España
  • 19.30 horas | TEATRO DE RÚA. Filandorra Teatro do Noroeste presenta o espectáculo India | Rúa do Paseo
  • 20.30 horas | Aula de teatro Universitaria de Ourense-Maricastaña presenta Café Liberdade | Auditorio Municipal de Ourense
  • 22 horas | Concerto da Banda de Música Municipal de Ourense | Praza de San Martiño
  • 22 horas | Burgas Fest | Xardín do Posío
  • 22.30 horas | ENKA Danza Oriental | Praza Maior

28 de junio

  • FEIRA MEDIEVAL GALEGO-PORTUGUESA | Centro histórico da cidade
  • 11.30 e 17.30 horas |  TÍTERES. BONECOS DO ATLÁNTICO | Alameda de Bispo Cesáreo
  • 12 horas | I ENCONTRO DE XIGANTES E CABEZUDOS. Exposición de Xigantes e Cabezudos | Alameda Bispo Cesáreo
  • 12 horas | Concerto da Banda de Música Municipal de Ourense | Alameda Bispo Cesáreo
  • 12 horas | Pistacatro Producións presenta o espectáculo Cabarés Pistacatro | Praza San Martiño
  • De 16 a 20.30 horas | BURGASFEST: batalla de Lobos (competición de graffitis), actividades lúdico deportivas, skate, BMX e basket. Exhibición de Urban dance | Pavillón Municipal dos Remedios
  • 18.30 horas | Desfile de Xigantes e Cabezudos | Percorrido: Alameda Bispo Cesáreo, Avda. de Pontevedra, rúa Lamas Carvajal, rúa do Paseo e remate no Parque de San Lázaro
  • 20.30 horas | III Festival de Canto | Praza de San Martiño
  • 20.30 horas | MONUMENTA: A Coral de Ruada e a Catedral de Ourense | Catedral de Ourense
  • 21 horas | Burgas Festo | Pavillón Municipal dos Remedios
  • 21 horas | En concerto Dirty Fanecas, Nancys Rubias e Fangoria | Expourense
  • 22.30 horas | Concerto do Septeto Santiaguero Praza Maior
  • 00.30 horas | Espectáculo pirotécnico a cargo de Pirotecnia Josman | Marxe dereita do río Miño

29 de junio

  • FEIRA MEDIEVAL GALEGO-PORTUGUESA | Centro histórico da cidade
  • 19 horas | Baile coa orquestra Jerusalén | Rúa do Progreso
  • 23 horas | Concerto da Coral de Ruada e Os Melidaos | Praza Maior

[divider style=”dotted” height=”40px” ]

Podéis consultar el programa completo AQUÍ y también las competiciones deportivas que se celebran estos días de fiesta.

 

Escribe un comentario