Contacontos nas bibliotecas de Oleiros

As Bibliotecas Municipais de Oleiros comezan novo curso escolar coas sesións de fomento da lectura para os nenos: A Hora do Conto e Ler Conta Moito.

Biblioteca Central Riadela – Perillo

  • 2 de outubro | 18.30 horas | Maxia Versus Ciencia con A illa dos nenos | *para maiores de 7 anos
  • 9 de outubro  |  18.30 horas | Toin Toin con Raquel Queizás | *para nenos de 1 a 4 anos  **imprescindible inscribirse
  • 16 de outubro | 18.30 horas | Maxia cómica con Leo Leiño | *para nenos maiores de 3 anos
  • 23 de outubro | 18.30 horas | Contos ao revés con Xanela Ocio | *para nenos maiores de 6 anos
  • 30 de outubro | 18.30 horas | Fábulas no berce con Charo Pita | *para nenos de 1 a 4 anos   **imprescindible inscribirse
  • 6 de novembro | 18.30 horas | Rato canguro con Trinke Trinke | *para nenos de 5 a 10 anos
  • 13 de novembro | 18.30 horas | O xogo de Nano con Raquel Queizás | *para nenos de 1 a 4 anos   **imprescindible inscribirse
  • 20 de novembro  | 18.30 horas | Contos revirados con Pablísimo |  *para nenos de 5 a 10 anos
  • 27 de novembro | 18.30 horas | Cucu-trás-trás con Soledad Felloza | *para nenos de 1 a 4 anos   *imprescindible inscribirse
  • 4 de decembro | Segredos que se poden contar con Paula Carballeira | para nenos de 5 a 10 anos

 

Biblioteca Pública Municipal Rosalía de Castro – Santa Cruz

  • 1 de outubro | 18.30 horas | Palma repalma con Pavís Pavós | *para nenos de 1 a 4 anos   **imprescindible inscribirse
  • 8 de outubro | 18.30 horas | Contos de outono con Ramiro Neira |  *para nenos de 5 a 10 anos
  • 15 de outubro | 18.30 horas | Brinca vai! con Kalandraka Equipo de Animación | *para nenos de 5 a 10 anos
  • 22 de outubro | 18.30 horas | Na senda da serpe alada con Chrystian Magic | *para nenos de 5 a 12 anos
  • 29 de outubro | 18.30 horas | A viaxe de Lup con Soledad Felloza para nenos de 1 a 4 anos  **imprescindible inscribirse
  • 5 de novembro | 18.30 horas | Toin Toin con Raquel Queizás | *para nenos de 1 a 4 anos   **imprescindible inscribirse
  • 12 de novembro | 18.30 horas | Contos de castañas e cogumelos con Pedro Brandariz | *para nenos de 5 a 10 anos
  • 19 de novembro | 18.30 horas | Fábulas no berce con Charo Pita | *para nenos de 1 a 4 anos    **imprescindible inscribirse
  • 26 de novembro | 18.30 horas | Bruxas viaxeiras con Paula Carballeira | *para nenos de 5 a 10 anos
  • 3 de decembro | 18.30 horas | Libros para soñar con Kalandraka Equipo de Animación |  *para nenos de 1 a 4 anos   **imprescindible inscribirse

 

 Biblioteca Pública Municipal Mª José Ruso – Dorneda

  • 29 de setembro | 18.30 horas | MaxicoSons con Álvaro Muras | *para nenos de 3 a 14 anos
  • 13 de outubro | 18.30 horas | Bibliotecas animadas con Gargallando | *para nenos de 6 a 12 anos   **imprescindible inscribirse
  • 17 de outubro | 18.30 horas | Bibliotecas animadas con Gargallando  | *para nenos de 6 a 12 anos    **imprescindible inscribirse
  • 20 de outubro | 18.30 horas | Bibliotecas animadas con Gargallando | *para nenos de 6 a 12 anos    **imprescindible inscribirse
  • 24 de outubro | 18.30 horas | Bibliotecas animadas con Gargallando | *para nenos de 6 a 12 anos    **imprescindible inscribirse
  • 27 de outubro | 18.30 horas | A ciencia é divertida con Nita  | *para nenos de 2 a 7 anos   **imprescindible inscribirse
  • 10 de novembro | 18.30 horas | O marabilloso mundo do circo con Gemola |  *para nenos de 3 a 10 anos
  • 24 de novembro | 18.30 horas | Contos do Samaín con Caxoto |  *para nenos de 3 a 10 anos

 

Biblioteca Pública Municipal Mª José Trincado – Mera 

  • 26 de setembro | 18.30 horas | Triquitrake-Traquetriqui con Charo Pita | *para nenos de 1 a 4 anos   **imprescindible inscribirse
  • 3 de outubro | 18.30 horas | Maxia cómica con Leo Leiño  | *para nenos maiores de 3 anos
  • 10 de outubro | 18.30 horas | Unha pinga de mel con Teatro Garabullo  | *para nenos maiores de 3 anos
  • 17 de outubro | Cantacontos con Raquel Galavís | *para nenos de 3 a 10 anos
  • 7 de novembro | 18.30 horas | Esas mañás nas que todo cambia con Paula Carablleira | *para nenos de 3 a 10 anos
  • 21 de novembro | 18.30 horas | A mar de contos con Ramiro Neira |  *para nenos de 3 a 10 anos
  • 5 de decembro  | 18.30 horas | Contos do mes do Nadal con Caxoto | *para nenos de 3 a 10 anos

 

Biblioteca Pública Municipal Federico García Lorca – Montrove

  • 30 de setembro | 18.30 horas | Maxia cómica con Leo Leiño | *para nenos maiores de 3 anos
  • 7 de outubro | 18.30 horas | O soño do rato con Intres |  *para nenos maiores de 3 anos
  • 14 de outubro | 18.30 horas | O cociñeiro Antón e a cociñeira Tomasa con Teatro Calavera | *para nenos de 2 a 10 anos
  • 21 de outubro | 18.30 horas | Lobo Bobo con Elefante Elegante | *para nenos de 3 a 10 anos
  • 11 de novembro | 18.30 horas | Animaladas con Pablísimo | *para nenos de 3 a 10 anos
  • 25 de novembro | 18.30 horas | Avós con Trinke Trinke  | *para nenos de 3 a 10 anos

 

Biblioteca Pública Municipal Manuel María – Oleiros

  • 30 de setembro | 18.0 horas | Pastoreando alegrías con Carmen Domech |  *para nenos de 3 a 10 anos
  • 7 de outubro | 18.30 horas | Contos que deixan pegada con Pavís Pavós |  *para nenos de 3 a 10 anos
  • 14 de outubro | 18.30 horas | Abrapalabra: maxia e poesía con Carlos Coira | *para nenos de 3 a 10 anos
  • 21 de outubro | 18.30 horas | O soño do rato con Intres  | *para nenos de 3 a 10 anos
  • 4 de novembro  | 18.30 horas | Mi madriña, que medo!!! con Ramiro Neira | *para nenos de 3 a 10 anos
  • 18 de novembro | 18.30 horas | O gran libro dos medos do rato pequeno con Soledad Felloza | *para nenos de 3 a 10 anos

 

Biblioteca Pública Municipal Ánxel Fole – Nós

  • 26 de setembro | 18.30 horas | Na senda da serpe alada con Chrystian Magic |  *para nenas-os de 5 a 12 anos
  • 3 de outubro | 18.30 horas | A orixe con Raquel Queizás | *para nenos de 4 a 10 anos
  • 10 de outubro | 18.30 horas | O aviador con Elefante Elegante | *para nenos de 3 a 10 anos
  • 24 de outubro | 18.30 horas | Contos viaxeiros con Ramiro Neira | *para nenos de 3 a 10 anos
  • 14 de novembro | 18.30 horas | O panadeiro de Lonxedetodo | *para nenos de 3 a 10 anos
  • 28 de novembro | 18.30 horas | Historias incribles con Gemola | *para nenos de 3 a 10 anos

 

Biblioteca Pública Municipal Xograr Mendiño – Lorbé

  • 25 de setembro | 18.30 horas | Obradoiro de ilustración Ñam! con Teatro Babaluva | *para nenos de 3 a 12 anos
  • 9 de outubro | 18.30 horas | Crea fósiles de dinosauros con Maumarela | *para nenos maiores de 4 anos
  • 23 de outubro | 18.30 horas | Maxia Versus Ciencia con A illa dos nenos | *para nenos maiores de 7 anos
  • 6 de novembro | 18.30 horas | Contos de monstros que non dan medo con Pizpireta | *para nenos de 3 a 10 anos
  • 20 de novembro | 18.30 horas | O tesouro do bosque con Gemola |  *para nenos de 3 a 10 anos

 

Podedes seguir todas as novidades das bibliotecas no seu blog: bibliotecasoleiros.blogspot.com.es.

Escribe un comentario

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.