Fiestas de María Pita 2016

El mes de agosto se celebran las Fiestas de María Pita en A Coruña con un divertido programa infantil cargado de teatro, espectáculos en la calle, festivales…

Parque das Utopías

La novedad de este año es el Parque das Utopías con circo, música, títeres… este el programa: 

  • 2 de agosto
    • 19 horas | Danthea: Carapuchiña vermella e o conto do lobo | Praza de Azcárraga
    • 20 horas | Peter Punk: Peor imposible | Praza de Lugo
  • 3 de agosto
    • 19 horas | Mandarina: Laboratorio máxico | Praza de Vioño ou Praza Os Mallos
    • 20 horas | Os Sete Magníficos + 1: Dous pallasos en máis apuros | Praza das Conchiñas
  • 4 de agosto
    • 19 horas | Falcatrúa: Linocho e a lúa | Praza de Santa María
    • 20 horas | Caramuxo: Feo | Praza do Humor
  • 5 de agosto | SOCIAL
    • 17 horas |  Parque das Utopías | Parque de Santa Margarita
    • 17 horas | Animación trouleira de benvida
    • 17.30 horas | Odaiko Percusión
    • 18.30 horas | A Tropa de Trapo: O ritmo do camiño
    • 20 horas | Circoopera
    • 21 horas |  Acción final e despedida. Instalación Pallas os en Rebeldía / Xincana Cooperativa e Espazo Galensina: Obradoiro LSE + Conto LSE
    • de 17 a 20 horas | ESPAZO PARA BEBÉS con dous pases de A alfombra máxica de Mirari Urruzola (17.30 e 19.00 h)
  • 6 de agosto | MEDIO AMBIENTE
    • 17 horas | Os Quinquilláns: No fondo do mar
    • 17.15 horas | Falcutrúa: O espírito do bosque
    • 18 horas | Fantoches Baj: Fábula galénica
    • 18.30 horas | Espectáculo Rezikletas
    • 20 horas | Malas Compañías: Txatarra
    • 21 horas | Acción final e despedida
      • Instalación Garabato de Xogo
      • Instalación Reziclonk
      • Anxo Moure e a Ciclobiblioteca (de 17 a 20 horas)
    • de 17 a 20 horas | ESPAZO PARA BEBÉS con dous pases de Baila Roque Baila de Baobab
  • 11 de agosto
    • 19 horas | Fuman: Musicoloco | Praza Elíptica
    • 18.30 e 20 horas | Hakuna Matata . Pasarrúas / Troula | Paseo do Parrote
    • 20 horas | Djuggledy: Il diabolo | Praza das Conchiñas
  • 10 de agosto
    • 19 horas | Trío Refugallo: Ritmo refugallo | Xardíns Méndez Núñez
    • 19 horas | Caramuxo: Feo | Praza de Azcárraga
    • 20 horas | Javi Javichy: Veló como el rayo | Praza de Lugo
  • 9 de agosto
    • 19 horas | Trío Refugallo: Ritmo refugallo | Rúa Real
    • 19 horas | Danthea: Carapuchiña vermella e o conto do lobo | Praza de Santa María
    • 20 horas |  Os Sete Magníficos + 1: Dous pallasos en máis apuros | Praza dos Álamos
  • 8 de agosto
    • 19 horas | Trío Refugallo: Ritmo refugallo | Rúa Barcelona
    • 19 horas | Falcatúa: Linocho e a lúa | Praza de Azcárraga
    • 20 horas | Rojo Telón: Soy ellas | Fonte dos Surfistas
  • 7 de agosto | FESTIVAL NOROESTE  – ESTRELLA GALICIA
  • 12 de agostoXÉNERO | Parque de Santa Margarida
    • 17 horas | Benvida: Vane Rivas
    • 17 horas | Mandarina: O meu avó é mago
    • 18 horas | Cía Duelirium: Welcome
    • 19 horas | Shakti Olaizola: Irakurriz
    • 20 horas | Gala Feminina
    • 21 horas | Acción final e despedida
    • Mónica de Nut Non te cortes coa ópera (de 17 a 18 horas)
    • Xogos de roles
    • de 17 a 20 horas | ESPAZO PARA BEBÉS con dous pases de Percubebé de Marcelo Dobode e Bea Martínez (17.30 e 19 horas)
  • 13 de agostoMÚSICA | Parque de Santa Margarida
    • 17 horas | Fanfarria Taquicardia
    • 17.30 horas | Bigolis Teatre: Pete e Pat
    • 18.30 horas | A Gramola Gominola
    • 20 horas | Sonoro Maxín e Pablo Díaz
    • 21 horas | Acción final e despedida
    • Espazo interacción cos músicos
    • Espazo Toca ti mesmo
    • Obradoiro Percusión Alou Tama
    • de 17 a 20 horas | ESPAZO PARA BEBÉS con dous pases de “Arrolos e contiños” de Migallas (17.30 e 19h)

 

Familirrúa

Vuelve el festival de artes escénicas para recorrer de nuevo los barrios de la ciudad:

  • 9 de agosto | 19.30 horas | Os Titeremúsicos: A xanela do Maxín | Parque Centro Social Palavea
  • 15 de agosto | 19.30 horas | Dinamo Teatro: O poder das árbores | Peatonal da Gaiteira – Oza – Gateira – Os Castros
  • 17 de agosto | 19.30 horas | Martín Camiña: Ilusións musicais | Parque Centro Social Palavea
  • 18 de agosto | 19.30 horas | Baobab Teatro: Bailando con contos | Praza Mariñeiros
  • 19 de agosto | 19.30 horas | Os 7 Magnifícos + 1: Dous pallasos en máis apuros | Parking Avenida Salvador de Madariaga – Monelos
  • 19 de agosto | 11 horas | Compañía Moaintomano: Ekilibúa | Praza Pablo Iglesias – Castrillón
  • 20 de agosto | 19.30 horas | Pistacatro: Nono | Praza da Igrexa – Sagrada Familia
  • 20 de agosto | 19.30 horas | Martín Camiña: Ilusións musicais | Interior do Parque – Barrio das Flores
  • 23 de agosto | 20 horas | A trastenda dos contos: O carteiro en bicicleta | Pérgola Eirís
  • 27 de agosto | 19.30 horas | Artestudio Teatro: Animaliños | Pedralonga
  • 28 de agosto  | 19.30 horas | Os tres tenedores: Cocido express | Parque Novo Mesoiro

 

Festival Manicómicos

El Festival de Manicómicos se celebra del 11 al 14 de septiembre. Durante cuatro jornadas podréis disfrutar de espectáculos en el Obelisco y el Campo de Leña y de una gran gala en el Parque de Santa Margarita. Pronto os contaré el programa!

 

Podéis consultar el programa completo en la web www.coruna.es.

 

 

Escribe un comentario

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.